| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Certification | CCC |
| Dimension(L*W*H) | 1975*1220*1600mm |
|---|---|
| Steering | Left Side |
| Voltage (V) | 60 |
| Battery Type | Gel Battery |
| Range(Km)(Constant Speed) | 100-120 |
| Size | 175*700*110cm |
|---|---|
| Transmission Mode | Differential Motor |
| Voltage | 60V |
| Max Speed | 28km/h |
| Motor Power | 60 V/500w |
| Max.Speed | 25km/h |
|---|---|
| Range Per Power | >50km By PAS |
| Battery | Lithium Battery |
| Product Name | Folding E-bike |
| Folded Size | 710*360*630mm |
| Weight | 22 Kg |
|---|---|
| Loading Capacity | 100 Kg |
| Max.speed | 15 Km/h |
| Brake Model | Disc Brake |
| Range Per Charge | 25-30 Km |
| Driving Range | 38 Km |
|---|---|
| Max.Speed | 7.8 Km/h |
| Climb Degree | 15° |
| Battery | 24 V/20 Ah |
| Color | Red |
| Motor | 24/250 W |
|---|---|
| Driving Range | 38 Km |
| Max.Speed | 7.8 Km/h |
| Color | Orange |
| Controller | Curtis |
| Weight | 22 Kg |
|---|---|
| Loading Capacity | 100 Kg |
| Max.speed | 15 Km/h |
| Brake Model | Disc Brake |
| Range Per Charge | 25-30 Km |
| Weight | 22 Kg |
|---|---|
| Loading Capacity | 100 Kg |
| Max.speed | 15 Km/h |
| Brake Model | Disc Brake |
| Range Per Charge | 25-30 Km |
| Motor | 1000 W |
|---|---|
| Driving Range | 60-80 Km |
| Max. Speed | 40 Km/h |
| Seat | 2 |
| Brake Control | Handbrake Or Footbrake |