| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow,OEM |
| Max.Speed | 35km/h |
| Motor | 1000W |
| Battery | Lead-acid Battery |
| Motor | 60V 800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Dimension(L*W*H) | 59*28*41 Inches |
|---|---|
| Steering | Handlebar |
| Voltage (V) | 60 |
| Battery Type | Lead-acid Battery |
| Range(Km)(Constant Speed) | 30-50 |
| Dimension(L*W*H) | 1570*770*1680mm |
|---|---|
| Voltage | 60V |
| Driving Range | 35-40km |
| Battery | 60V/20Ah |
| Color | Red |
| Dimension(L*W*H) | 2560*1180*1650mm |
|---|---|
| Engine | 1 Cylinder, 4 Stroke |
| Clutch | Automatic Or Manual (optional) |
| Displacement | 200CC |
| Driving Type | Gear |
| Dimension(L*W*H) | 2600*1250*1650mm |
|---|---|
| Engine | 1 Cylinder, 4 Stroke |
| Clutch | Automatic Or Manual (optional) |
| Displacement | 200CC |
| Driving Type | Gear |
| Dimension(L*W*H) | 1970*810*1690mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Color | Black/Red (OEM Color) |
| Product Name | Enclosed Trike Motorcycle |
| Packaging Details | iron steel frame |
| Dimension(L*W*H) | 2000*720*1050mm |
|---|---|
| Motor Power | 1 Cylinder, 4 Stroke |
| Battery | 60V 20Ah /32Ah |
| Max.Range Per Charge | 30/50km |
| Rated Capacity | 2 People(Including Driver) |
| Dimension(L*W*H) | 1970*810*1690mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Color | Black/Red (OEM Color) |
| Certification | EEC/COC |
| Product Name | Enclosed Trike Motorcycle |
| Max.Speed | 25 Km/h Or 45 Km/h |
|---|---|
| Motor | 1200 W Or 1500 W |
| Driving Range | 60 - 60 Km |
| Battery Capacity | 50 Ah |
| Motor Voltage | 60 V |