| Dimension(L*W*H) | 2050*980*1640mm |
|---|---|
| Seat | 3 Seaters |
| Color | RED WHITE |
| Product Name | 3 Wheel Motorized Tuktuk Electric Tricycles With Passenger Seat Other E Trikes |
| Door | No Door |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Motor Power | 1200 Watts |
| Brake System | Drum Brake |
| Tire Size | 2.75/14 280kps |
| Battery Size | 12V32Ah |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V/20Ah Maintenance Free Battery |
| Battery Quantity | 5 Pieces |
| Max.speed | 15 Miles Per Hour |
| Travel Range | 31 Miles Per Charge |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V20Ah |
| Battery Quantity | 5 Pieces |
| Max.speed | 25 Km/h |
| Tire | 2.75/14 280kps |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V32Ah |
| Battery Type | Lead-acid Battery Maintenance Free |
| Max.speed | 15 Miles Per Hour |
| LED Headlights | YES |
| Motor | 60V800W/1000W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Dimension(L*W*H) | 1900*720*1050mm |
|---|---|
| Electric Motor | 1200W |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake Model | Drum Brake |
| Front Tyre Size | 2.75/14 280kps |
| Motor | 1200 Motor |
|---|---|
| Dimension | 2000*720*1050mm |
| Brake Type | Drum Brake |
| Battery | 60V 32Ah |
| Cargo Dimension | Customized |
| Motor | 60V 1200W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 2270*1145*1625mm |
| Battery | 60V 58Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Seat | 3 |
| Max Speed(km/h) | 25km/h |
|---|---|
| Travel Range(km) | 30 |
| Motor | 1200W |
| Battery | 60V 20Ah |
| Cargo Dimension | Customized |