| Motor | 60V1500W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 70-80km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | Pink/Gray (OEM Color) |
| Feature | ECO Friendly |
| Matercial | Metal |
|---|---|
| Fuel | Gasoline |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 50 Km/h |
| Fuel Tank | 6.8L |
| Dimension(L*W*H) | 2100*1080*1560mm |
|---|---|
| Curb Weight | 210Kg |
| Loading Capacity | 250Kg |
| Maximum Speed | ≤30km/h (varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Wheel | 3 |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | Pink/Gray (OEM Color) |
| Feature | ECO Friendly |
| Dimension(L*W*H) | 2100*1080*1560mm |
|---|---|
| Curb Weight | 210Kg |
| Loading Capacity | 250Kg |
| Maximum Speed | ≤30km/h (varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Wheel | 3 |
| Motor | 1200W |
|---|---|
| Battery | 60V 20Ah |
| Product Name | Electric Tricycle |
| Model | FOD-B1 |
| Travel Range | 30km |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Safe Speed | 20 Km/h |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
| Certification | EEC/COC |
|---|---|
| Motor | 1500W |
| Wiper | Yes |
| Product Name | Electric Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 2280*1115*1591mm |
| Motor | 60V1000W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 40-60km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |