| Motor Power | 800W /1200W (optional) |
|---|---|
| Motor Mode | Brushless Permanent-magnet Motors |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Steering Type | Handle |
| Certification | CE |
| Rated Voltage | 60V |
|---|---|
| Steering Type | Hand |
| Battery | Lead - Acid |
| Controller | 18Tubes |
| Product Name | Enclosed 3 Wheel Motorcycle |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
|---|---|
| Steering Typ800mme | Handle |
| Controller | 18 Tubes Dual-mode Controller(hard-tube And Soft-tube) |
| Battery | 60V32Ah |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Motor | 60V/ 1200W-2500W |
|---|---|
| Battery | 60V/32AH-58AH |
| Dimension | 2080*1100*1650mm |
| Curb Weight | 230kg |
| Loading Capacity | 200kg |
| Motor | 60V800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Seat | 3 |
| Dimension | 2434*1255*1652mm |
|---|---|
| Loading Capacity | 280kg |
| Battery | 60V 58Ah |
| Max Speed | 45km/h |
| Charging Time | 6-8h |
| Tyre Size(F/R) | 3.75-16 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V/9AH Water Battery |
| Cooling Model | Single Cylinder,Air(Water) Cooling,4 Stroke |
| Max.speed | 50 Km/h |
| Fuel Tank | 8.8L |
| Dimension(L*W*H) | 2000*900*1200mm |
|---|---|
| Engine | Single Cylinder, Water Cooling Four Stroke, Automatic Clutch |
| Clutch | Automatic Or Manual (optional) |
| Displacement | 125CC |
| Driving Type | Gear |
| Motor | 1500W |
|---|---|
| Battery | 60V50Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Wheels | 3 |
| Curb Weight | 350Kg |
| Dimension(L*W*H) | 2050*980*1640mm |
|---|---|
| Seat | 3 Seaters |
| Color | RED WHITE |
| Product Name | 3 Wheel Motorized Tuktuk Electric Tricycles With Passenger Seat Other E Trikes |
| Door | No Door |