| Dimension(L*W*H) | 2100*1080*1560mm |
|---|---|
| Curb Weight | 210Kg |
| Loading Capacity | 250Kg |
| Maximum Speed | ≤30km/h (varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Wheel | 3 |
| Dimension(L*W*H) | 1970*810*1690mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Color | Black/Red (OEM Color) |
| Product Name | Enclosed Trike Motorcycle |
| Packaging Details | iron steel frame |
| Motor | 60V1000W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 40-60km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |
| Motor | 60V1000W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 40-60km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |
| Wheelbase | 1620mm |
|---|---|
| Trackbase | 1000mm |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Seats | 2 Seats |
| Certification | CE |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Motor Power | 1500W |
| Driving Range | 40-60km |
| Battery | 60V/58Ah |
| Wheels | 3 |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
|---|---|
| Steering Typ800mme | Handle |
| Controller | 18 Tubes Dual-mode Controller(hard-tube And Soft-tube) |
| Battery | 60V32Ah |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 1970*810*1690mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Color | Black/Red (OEM Color) |
| Certification | EEC/COC |
| Product Name | Enclosed Trike Motorcycle |
| Wheelbase | 1620mm |
|---|---|
| Trackbase | 1000mm |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Seats | 2 Seats |
| Certification | CE |
| Motor | 60V1500W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 70-80km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |