| Motor Power | 500W |
|---|---|
| Motor Mode | Brushless Permanent-magnet Motors |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 35-40km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Certification | CCC |
| Dimension(L*W*H) | 59*28*41 Inches |
|---|---|
| Motor Power | 1000W |
| Voltage (V) | 60 |
| Battery Type | Lead-acid Battery |
| Max.speed | 25km/h |
| Max Speed | 25 Km/h |
|---|---|
| Driving Range | 35-80 Km |
| Battery | 60 V/20 Ah |
| Motor Power | 60 V/ 800 W DC |
| Brake | Disc Brake |
| Dimension(L*W*H) | Dimension(L*W*H) |
|---|---|
| Curbweight | 240Kg |
| Loading Capacity | 250Kg |
| Maximum Speed | ≤30km/h (varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Canning Material | ABS |
| Dimension(L*W*H) | 59*28*41 Inches |
|---|---|
| Motor Power | 800W |
| Brake System | Drum Brkae |
| Tire | 2.75/14 |
| Battery Type | Lead-acid Battery |
| Canning Material | ABS Plastic |
|---|---|
| Brake Mode | Disc Brake(front)/Drum Brake(back) |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 35-40km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 150Kg |
| Dimensions | 2250*1400*1640mm |
|---|---|
| Maximum Speed | 55km/h |
| Economic Speed | 35km/h |
| Curbweight | 740kg |
| Motor | 48V/4.5kw AC Motor |
| Tyre Size(F/R) | 3.75-16 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V/9AH Water Battery |
| Cooling Model | Single Cylinder,Air(Water) Cooling,4 Stroke |
| Max.speed | 50 Km/h |
| Fuel Tank | 8.8L |
| Motor Power | 1500W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
| Driving Range | 40-60km |
| Battery | 60V/58Ah |
| Wheels | 3 |
| Motor Power | 1500 W |
|---|---|
| Max.Speed | 45 Km/h |
| Brake System | Disc Brake |
| Driving Range | 50-60 Km |
| Battery | Lead-acid Battery |