| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V32Ah |
| Battery Type | Lead-acid Battery Maintenance Free |
| Max.speed | 15 Miles Per Hour |
| LED Headlights | YES |
| Front Wheel | 350*13mm |
|---|---|
| Rear Wheel | 350*12mm |
| Front Tyre | 135*60*13mm |
| Rear Tyre | 135*70*12mm |
| Certification | EEC |
| Motor | 60V800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Motor | 1200 Motor |
|---|---|
| Dimension | 2000*720*1050mm |
| Brake Type | Drum Brake |
| Battery | 60V 32Ah |
| Cargo Dimension | Customized |
| Max Speed(km/h) | 25km/h |
|---|---|
| Travel Range(km) | 30 |
| Motor | 1200W |
| Battery | 60V 20Ah |
| Cargo Dimension | Customized |
| Color | Red/Blue/Yellow/Silver (OEM Color) |
|---|---|
| Canning Material | ABS High Quality Engineering Plastics |
| Motor Power | 1200W |
| Rated Voltage | 60V |
| Certification | CE |
| Motor | 60V1500W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 70-80km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |
| Dimension(L*W*H) | 2100*1080*1560mm |
|---|---|
| Curb Weight | 210Kg |
| Loading Capacity | 250Kg |
| Maximum Speed | ≤30km/h (varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Wheel | 3 |
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
|---|---|
| Maximum Speed | ≤30km/h |
| Tire | 3.50-12 Tubeless Tire |
| Wheel Hub | Aluminum |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 45 Km/h |
| Motor | 1500 W High Speed Motor |
| Battery | Lead-acid Battery |