| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Safe Speed | 20 Km/h |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
| Motor | 1200W |
|---|---|
| Battery | 60V 32Ah |
| Cargo Dimension | Customized |
| Product Name | Electric Ricycle |
| Model | FOD-B1 |
| Motor | 8000W |
|---|---|
| Battery | 60V 32Ah |
| Cargo Dimension | Customized |
| Certification | CCC |
| Product Name | Three Wheel Bicycle |
| Dimension | 2100*1080*1560mm |
|---|---|
| Steering Type | Hand |
| Tire | 136/60-12 |
| Controller | 18Tubes |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
|---|---|
| Steering Typ800mme | Handle |
| Controller | 18 Tubes Dual-mode Controller(hard-tube And Soft-tube) |
| Battery | 60V32Ah |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Braking Distance: | 4m |
|---|---|
| Wheelbase | 1400mm |
| Trackbase | 800mm |
| Motor Power | 800W /1200W (optional) |
| Model | FWD-ZK125E |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Safe Speed | 20 Km/h |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
| Motor | 60V/ 1200W-2500W |
|---|---|
| Battery | 60V/32AH-58AH |
| Dimension | 2080*1100*1650mm |
| Curb Weight | 230kg |
| Loading Capacity | 200kg |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow,OEM |
| Max.Speed | 35km/h |
| Motor | 1000W |
| Battery | Lead-acid Battery |
| Wheelbase | 1620mm |
|---|---|
| Trackbase | 1000mm |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Seats | 2 Seats |
| Certification | CE |