| Motor Power | 1500 W |
|---|---|
| Max.Speed | 45 Km/h |
| Brake System | Disc Brake |
| Driving Range | 50-60 Km |
| Battery | Lead-acid Battery |
| Max.Speed | 25 Km/h Or 45 Km/h |
|---|---|
| Motor | 1200 W Or 1500 W |
| Driving Range | 60 - 60 Km |
| Battery Capacity | 50 Ah |
| Motor Voltage | 60 V |
| Max.Speed | 25 Km/h Or 45 Km/h |
|---|---|
| Motor | 1200 W Or 1500 W |
| Driving Range | 60 - 60 Km |
| Battery Capacity | 50 Ah |
| Motor Voltage | 60 V |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | Pink/Gray (OEM Color) |
| Certification | EEC/COC |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | Pink/Gray (OEM Color) |
| Certification | EEC/COC |
| Dimension(L*W*H) | 2250*1130*1630mm |
|---|---|
| Seat | 5 Seaters |
| Color | Champagne |
| Product Name | 200CC Water Cooling Three Wheeled Passenger Taxi TUK TUK Rickshaw |
| Door | 5 Doors |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 Including Driving Seat |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | White/Gray/Red/Yellow (OEM Color) |
| Certification | EEC/COC |
| Model | FOD-F1 |
|---|---|
| Motor | 60V1500W |
| Battery Capacity | 60V58Ah |
| Battery Model | Lead-acid Battery |
| Color | Red/Blue/Grey/OEM |
| Wheelbase | 1620mm |
|---|---|
| Trackbase | 1000mm |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Seats | 2 Seats |
| Certification | CE |
| Dimension | 2100x920x1605 |
|---|---|
| Loading Capacity | 200kg |
| Battery | 72V 40Ah |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 6-8h |