| Motor | 60V1000W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 40-60km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |
| Matercial | Metal |
|---|---|
| Fuel | Gasoline |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 50 Km/h |
| Fuel Tank | 6.8L |
| Dimension(L*W*H) | 2560*1180*1650mm |
|---|---|
| Color1 Cylinder, 4 Stroke | Red,Orange, Gold, Silver |
| Capacity | 2 Person |
| Multifunction | Yes |
| Motor | 1200W |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Motor Power | 1200 Watts |
| Brake System | Drum Brake |
| Tire Size | 2.75/14 280kps |
| Battery Size | 12V32Ah |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Color | Red/Orange/Blue/ OEM |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 25km/h |
| Battery Type | Lead-acid Maintenance Free Battery |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V20Ah |
| Battery Quantity | 5 Pieces |
| Max.speed | 25 Km/h |
| Tire | 2.75/14 280kps |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Safe Speed | 20 Km/h |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
| Dimension | 2100*1080*1560mm |
|---|---|
| Steering Type | Hand |
| Tire | 136/60-12 |
| Controller | 18Tubes |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Motor | 8000W |
|---|---|
| Battery | 60V 32Ah |
| Cargo Dimension | Customized |
| Certification | CCC |
| Product Name | Three Wheel Bicycle |
| Dimension(L*W*H) | 1900*720*1050mm |
|---|---|
| Electric Motor | 800W |
| Brake Model | Drum Brake |
| Chargering Time | 6-8hours |
| Front Tyre Size | 2.75/14 280kps |