| Dimension(L*W*H) | 1900*720*1050mm |
|---|---|
| Electric Motor | 800W |
| Brake Model | Drum Brake |
| Chargering Time | 6-8hours |
| Front Tyre Size | 2.75/14 280kps |
| Dimension | 2000*720*1050mm |
|---|---|
| Battery Size | 5*12V32Ah |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 25 Km/h |
| Travel Range | 30km |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Battery Size(V) | 12V/9AH Water Battery |
| Battery Type | Lead-acid Battery Maintenance Free |
| Max.speed | 25 Km/h |
| Tire Size | 2.75/14 280kps |
| Front Wheel | 350*13mm |
|---|---|
| Rear Wheel | 350*12mm |
| Front Tyre | 135*60*13mm |
| Rear Tyre | 135*70*12mm |
| Certification | EEC |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
|---|---|
| Steering Typ800mme | Handle |
| Controller | 18 Tubes Dual-mode Controller(hard-tube And Soft-tube) |
| Battery | 60V32Ah |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Motor | 60V 1000W |
|---|---|
| Motor Mode | Permanent-magnet DC |
| Rated Voltage | 60V |
| Driving Range | 40-60km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Curb Weight | 315Kg |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Safe Speed | 20 Km/h |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
| Rated Voltage | 60V |
|---|---|
| Steering Type | Hand |
| Battery | Lead - Acid |
| Controller | 18Tubes |
| Product Name | Enclosed 3 Wheel Motorcycle |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Safe Speed | 20 Km/h |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | Pink/Gray (OEM Color) |
| Feature | ECO Friendly |