| Dimension | 2000*720*1050mm |
|---|---|
| Battery Size | 5*12V32Ah |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 25 Km/h |
| Travel Range | 30km |
| Motor | 1000 W High Speed Motor |
|---|---|
| Max.Speed | 35 Km/h |
| Driving Mileage | 65 Km |
| Loading Capacity | 3 Persons |
| Battery | 60 V / 50 Ah |
| Dimension(L*W*H) | 1350*1155*1680 Mm |
|---|---|
| Weight | 120 Kg ( Without Battery) |
| Max Speed | 7 Km/h |
| Steering System | Steering Wheel |
| Motor Power | 24 V/350 W |
| Dimension(L*W*H) | 3300*1225*1700mm |
|---|---|
| Range | 80-120km |
| Brake Type | Hand And Foot Brake |
| Battery | 60V 120Ah |
| Motor | 60V/3000W |
| Wheelbase | 1620mm |
|---|---|
| Trackbase | 1000mm |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Seats | 2 Seats |
| Certification | CE |
| Max.Speed | 40km/h |
|---|---|
| Motor | 72V/2500W |
| Range | 40-50km |
| Battery | 72V/38Ah Gel Battery |
| Loading Capacity | 200 Kg |
| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Product Name | Mini Electric Car |
| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Model | FWD-LT4H |
| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Certification | CCC |
| Max Speed | 15km/h |
|---|---|
| Travel Range | 40-55km |
| Motor | 1400W |
| Charging Time | 6-8hours |
| Battery | Lead-acid 120A/12V *2 |