| Rated Voltage | 60V |
|---|---|
| Steering Type | Hand |
| Battery | Lead - Acid |
| Controller | 18Tubes |
| Product Name | Enclosed 3 Wheel Motorcycle |
| Motor | 60V800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Motor | 60V800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Dimension | 2434*1255*1652mm |
|---|---|
| Loading Capacity | 280kg |
| Battery | 60V 58Ah |
| Max Speed | 45km/h |
| Charging Time | 6-8h |
| Motor Power | 800W /1200W (optional) |
|---|---|
| Motor Mode | Brushless Permanent-magnet Motors |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Steering Type | Handle |
| Certification | CE |
| Braking Distance: | 4m |
|---|---|
| Wheelbase | 1400mm |
| Trackbase | 800mm |
| Motor Power | 800W /1200W (optional) |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 1900*720*1050mm |
|---|---|
| Electric Motor | 1200W |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake Model | Drum Brake |
| Front Tyre Size | 2.75/14 280kps |
| Certification | EEC/COC |
|---|---|
| Motor | 1500W |
| Wiper | Yes |
| Product Name | Electric Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 2280*1115*1591mm |
| Certification | EEC/COC |
|---|---|
| Motor | 1500W |
| Wiper | Yes |
| Product Name | Electric Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 2280*1115*1591mm |
| Max Speed(km/h) | 25km/h |
|---|---|
| Travel Range(km) | 50km |
| Motor | 1000W |
| Battery | 60V 32Ah |
| Cargo Dimension | Customized |