| Braking Distance: | 4m |
|---|---|
| Wheelbase | 1400mm |
| Trackbase | 800mm |
| Motor Power | 800W /1200W (optional) |
| Product Name | Electric Passenger Tricycle |
| Motor | 60V800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Motor | 60V800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Dimension(L*W*H) | 2650×1330×1750 Mm |
|---|---|
| Displacement | 200 CC |
| Engine | Single Cylinder/ Air-oil Cooling/ 4 Strokes |
| Cooling System | Air-oil Cooling |
| Gear | 4 Forward+ Reverse |
| Dimension(L*W*H) | 2450*1250*1625mm |
|---|---|
| Engine | Single Cylinder, Air-cooled Four Stroke,Automatic Transmission |
| Max. Speed | 70 Km/h |
| Transmission | Automatic Transmission |
| Tire Size | F:120/70-12 R:145/70-12 |
| Dimension(L*W*H) | 2050*980*1640mm |
|---|---|
| Seat | 3 Seaters |
| Color | RED WHITE |
| Product Name | 3 Wheel Motorized Tuktuk Electric Tricycles With Passenger Seat Other E Trikes |
| Door | No Door |
| Motor | 60V 800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1970*970*1540mm |
| Battery | 60V32Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Motor | 72V 800W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1920*960*1560mm |
| Battery | 72V20Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Product Name | Three Wheel Electric Bike |
| Model | FOD-F1 |
|---|---|
| Dimension | 2280*1115*1591mm |
| Curb Weight | 315kgs |
| Motor | 1500W Power Motor |
| Battery Capacity | 60V 58.2Ah |
| Motor | 60V 1200W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 2270*1145*1625mm |
| Battery | 60V 58Ah |
| Brake | Disc Brake |
| Seat | 3 |