| Name | Three Wheel Electric Tricycle |
|---|---|
| Dimension | 2140*1145*1630mm |
| Motor Power | 60 V/ 1500 W |
| Driving Range | 50-80 Km |
| Battery | 60 V /50 Ah |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Seat | 3 |
| Driving Seat | Adjustable |
| Color | Pink/Gray (OEM Color) |
| Feature | ECO Friendly |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Color | Red/Orange/Blue/ OEM |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 15 Miles Per Hour |
| Tire Size | 2.75/14 280kps |
| Rated Voltage | 60V |
|---|---|
| Steering Type | Hand |
| Battery | Lead - Acid |
| Controller | 18Tubes |
| Product Name | Enclosed 3 Wheel Motorcycle |
| Wheelbase | 1400mm |
|---|---|
| Trackbase | 800mm |
| Motor | 60V800W Differential Speed Motor |
| Driving Range | 30-35km |
| Steering Type | Handle |
| Color | Red/Blue/Yellow/Silver (OEM Color) |
|---|---|
| Canning Material | ABS High Quality Engineering Plastics |
| Motor Power | 1200W |
| Rated Voltage | 60V |
| Certification | CE |
| Dimension(L*W*H) | 3010mm*1470mm*1750mm |
|---|---|
| Engine | Zongshen Water Cooling Four Stroke |
| Cooling System | Water-cooling |
| Displacement | 250CC |
| Max. Speed | 60 Km/h |
| Certification | EEC/COC |
|---|---|
| Motor | 1500W |
| Wiper | Yes |
| Product Name | Electric Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 2280*1115*1591mm |
| Material | ABS Engineering Plastic |
|---|---|
| Red | White, Grey,Red And Gold Yellow |
| Max.Speed | 45 Km/h |
| Motor | 1500 W High Speed Motor |
| Battery | Lead-acid Battery Or Lithium Battery |
| Motor Power | 800W /1200W (optional) |
|---|---|
| Motor Mode | Brushless Permanent-magnet Motors |
| Driving Range | 35-50km ((varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Steering Type | Handle |
| Certification | CE |