| Dimension(L*W*H) | 1900*720*1050mm |
|---|---|
| Front Tyre Size | 2.75/14 280kps |
| Brake | Drum Brake |
| Charging Time | 6-8hours For Scooter |
| Electric Motor | 800W |
| Dimension(L*W*H) | 1500*720*1050 |
|---|---|
| Colour | Red(optional) |
| Start Mode | Electric |
| Max.speed | 15 Miles Per Hour |
| Travel Range | 31 Miles |
| Dimension(L*W*H) | 2560*1180*1650mm |
|---|---|
| Color1 Cylinder, 4 Stroke | Red,Orange, Gold, Silver |
| Capacity | 2 Person |
| Multifunction | Yes |
| Motor | 1200W |
| Certification | EEC/COC |
|---|---|
| Motor | 1500W |
| Wiper | Yes |
| Product Name | Electric Tricycle |
| Dimension(L*W*H) | 2280*1115*1591mm |
| Dimension(L*W*H) | 2250*1220*1550mm |
|---|---|
| Weight | 200 Kg ( Without Battery) |
| Max Speed | 7 Km/h |
| Steering System | Steering Wheel |
| Motor Power | 24 V/600W |
| Front Wheel | 350*13mm |
|---|---|
| Rear Wheel | 350*12mm |
| Front Tyre | 135*60*13mm |
| Rear Tyre | 135*70*12mm |
| Certification | CE |
| Color | Red/Blue/Yellow/Silver (OEM Color) |
|---|---|
| Canning Material | ABS High Quality Engineering Plastics |
| Motor Power | 1200W |
| Rated Voltage | 60V |
| Certification | CE |
| Dimension(L*W*H) | 1600*1150*1630 Mm |
|---|---|
| Weight | 120 Kg ( Without Battery) |
| Max Speed | 7 Km/h |
| Steering System | Steering Wheel |
| Motor Power | 24 V/350 W |
| Max.Speed | 40km/h |
|---|---|
| Motor | 72V/2500W |
| Range | 40-50km |
| Battery | 72V/38Ah Gel Battery |
| Loading Capacity | 200 Kg |
| Motor Power | 1500W |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
| Driving Range | 40-60km |
| Battery | 60V/58Ah |
| Wheels | 3 |