| Dimension | 1900*1000*1550 |
|---|---|
| Loading Capacity | 140kg |
| Battery | 72V 20Ah |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 6-8h |
| Dimension | 1900*1000*1550 |
|---|---|
| Loading Capacity | 140kg |
| Battery | 72V 20Ah |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 6-8h |
| Dimension | 1900*1000*1550 |
|---|---|
| Loading Capacity | 140kg |
| Battery | 72V 20Ah |
| Max Speed | 25km/h |
| Charging Time | 6-8h |
| Dimensions | 2250*1400*1640mm |
|---|---|
| Maximum Speed | 55km/h |
| Economic Speed | 35km/h |
| Curbweight | 740kg |
| Motor | 48V/4.5kw AC Motor |
| Dimension(L*W*H) | Dimension(L*W*H) |
|---|---|
| Curbweight | 240Kg |
| Loading Capacity | 250Kg |
| Maximum Speed | ≤30km/h (varies Based On Riders Weight And Terrain) |
| Canning Material | ABS |
| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Product Name | Mini Electric Car |
| Dimension(L*W*H) | 2350*1150*1580mm |
|---|---|
| Motor Power | 1500W |
| Driving Range | 40-60km |
| Battery | 60V/58Ah |
| Wheels | 3 |
| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Model | FWD-LT4H |
| 60V1200W Differential Speed Motor 55km Longer Travel Range 4 Wheels Mini Electric Car | 1560mm |
|---|---|
| Track Front/track Rear | 870mm/1050mm |
| Tire | 4.0-10 |
| Wheel Hub | Aluminium |
| Certification | CCC |
| Max Speed | 15km/h |
|---|---|
| Travel Range | 40-55km |
| Motor | 1400W |
| Charging Time | 6-8hours |
| Battery | Lead-acid 120A/12V *2 |